Aktualności

Aktualizacja - Odpowiedź Prezesa Zarządu Okręgu PZW Krosno dotycząca uchwały ws. utworzenia na rzece San odcinka górskiego

Aktualności | 2013-03-27 | Publikujący: Koło PZW Zagórz

27.03.2013 otrzymaliśmy odpowiedź od Pana Józefa Jędrzejczyka na pytania dotyczące utworzenie odcinka górskiego od ujścia Osławy do 200 metrów powyżej kładki przy Stomilu.

Org.16 / 2013                                                                           Zagórz, dnia 13.03.2013r

Zarząd Okręgu

Polskiego Związku Wędkarskiego

w Krośnie

Dot: uchwały ws. utworzenia na rzece San odcinka górskiego.

W związku z pojawiającymi się informacjami, iż to zarząd zagórskiego koła PZW był  pomysłodawcą utworzenia na odcinku rzeki SAN od ujścia Osławy  do 200 metrów  powyżej kładki  przy  Stomilu  odcinka wód górskich, zarząd koła wnosi o podanie pisemnej informacji kto ( nazwisko i  imię ) oraz jakie koło ( nazwa, miejscowość ) oraz kiedy ( data) zgłosiło taki wniosek.

Nadmieniam, iż informację jakoby to zagórskie koło było wnioskodawcą podawał członek zarządu okręgu Pan Litwin na zebraniu w Solinie.

Zwracam więc uwagę, iż w przypadku braku wiarygodnych źródeł , członkowie Zarządu Okręgu jako osoby tzw. zaufania społecznego w sposób szczególny powinni ważyć słowa aby uniknąć tzw. pomówień.

Proszę o  szybką i rzeczową odpowiedź ze względu na ważność tematu dla członków naszego koła.

Prezes PZW Zagórz

Odpowiedź :

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze (6)

tomi68

Jak widzicie koledzy,przyszła odpowiedź z ZO kROSNO w sprawie utworzenia odcinka górskiego na Sanie z której jasno i wyraźnie widać kto był wnioskodawcą .
    Najważniejsze jest to, iż panowie z ZO kROSNO zastanowią się teraz dwa razy zanim palną jakąś gafę, która będzie skutkowała publicznym napiętnowaniem ich działań i pomysłów.
    Mam jeszcze prośbę panowie z ZO Krosno, nie uszczęśliwiajcie NAS na siłę tylko z nami rozmawiajcie i konsultujcie swoje pomysły, które nie zawsze są zbieżne z naszymi tak jak w przypadku tego odcinka Sanu, który od Jasła dzieli ładnych kilkadziesiąt kilometrów.
    AHA, mam jeszcze pomysł kolego Dziuba, niech kolega będzie wnioskodawcą utworzenia na Wisłoku, Jasiołce, Ropie oraz Wisłoce na całej długości tych rzek odcinka górskiego, fajny pomysł nie !!!!!!
    Zdrowych, wesołych, spokojnych świąt WIELKANOCNYCH dla całej braci wędkarskiej!!!!!!!!!

Prezes PZW Zagórz

• Sitarz Maciej Data dodania: 4 lata temu Oceń: 50 + / -

mskam

Panie Tomaszu, dziękuję za odpowiedz i też mam nadzieję, że wreszcie zacznie się coś dziać i większość wędkarzy zacznie się interesować, pytać i wymagać. Jak do tej pory to tylko nad wodą każdy umie narzekać i dawać dobre rady co by on to nie zrobił by było inaczej - lepiej. Ale na zebrania przychodzi garstka wędkarzy a nawet jak już są to ograniczają się tylko do podniesienia ręki czasami nawet nie wiedząc o co chodzi w głosowaniu. Świetnie jest to opisane W.Ś. 1/2013 w poczcie do redakcji jest pismo jednego z Prezesów koła PZW zatytułowane Wędkarze do urn! polecam. Mam nadzieję że nasze wpisy nie pozostaną niezauważone i Panowie z Z.O. w Krośnie wreszcie zrozumieją z to nie wędkarze są dla nich lecz oni są dla wędkarzy bo zostali przez nich wybrani. Chyba, że są ludźmi bez ambicji i honoru.

tomi68

Panie Maćku, do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi w tej sprawie, myślę iż moje pismo zaskoczyło panów z ZO Krosno, którzy nie przywykli do odpowiadania na pytania wędkarzy, twierdząc, iż to ONI są panami sytuacji.
    Czas najwyższy aby Ci panowie zrozumieli, iż reprezentują NASZE interesy, interesy zwykłych wędkarzy którzy te sztukę traktują jako formę wypoczynku.
    Niestety, mam żal do naszego kolegi,członka ZO w Krośnie Janusza Skóry, iż do dzisiaj nie zainteresował się tą sprawą i odnoszę wrażenie, iż sprawcami tego zamieszania są członkowie ZO z Sanoka, którzy jak chcą wprowadzać odcinki górskie niech robią to na swoich terenach a nie wpieprzają się do Zagórza.
    Panowie w co wy z nami pogrywacie!!!!!!!
    Jeżeli okaże się , iż panowie z ZO Krosno celowo i świadomie wprowadzali kolegów wędkarzy w błąd mając chodz trochę honoru i ambicji powinni zrezygnować z pełnionych funkcji i przeprosić wszystkich!!!

• Sitarz Maciej Data dodania: 4 lata temu Oceń: 46 + / -

mskam

Czy otrzymał Pan odpowiedz na to pismo do Zarządu Okręgu czy jak zwykle sprawa została o..na.
    Taką samą informację o inicjatywie koła z Zagórza, że to na Wasz wniosek został przedłużony odcinek wody górskiej na Sanie od ujścia Osławy od 200m przed kładką stomilowską usłyszałem na zebraniu sprawozdawczo - wyborczym koła nr 3 w Sanoku w dnu 13.01.2013r. od Sekretarza Okręgu PZW w Krośnie. Takie słowa zostały skierowane do wszystkich obecnych na tym zebraniu. Jednocześnie na tym zebraniu prosiłem Sekretarza Okręgu aby zostało sporządzone i powszechnie dostępne sprawozdanie o zarybianiu. Konkretnie chodziło mi aby wyszczególnić gdzie, w jakich ilościach i gatunkach następują zarybienia. Jest tylko dostępna ogólna informacja tzn. jakim gatunkiem i w jakiej ilości nastąpiło zarybienie nie ma jednak podanych miejsc gdzie zarybiano. Jak do tej pory cisza na ten temat czyżby coś było nie tak? My wędkarze mamy prawo wiedzieć na co idą nasze pieniądze.
    koło PZW nr 3 w Sanoku.

• Krzywda Grzegorz Data dodania: 4 lata temu Oceń: 52 + / -

gkrzywda

Masz rację czas najwyższy zakończyć te bezpodstawne pomówienia.

tomi68

Koledzy, pismo to napisałem do ZO Krosno w celu szybkiego wyjaśnienia tematu związanego z odcinkiem górskim na rzece San.
    W związku z tym, iż co niektórzy członkowie ZO wycierają sobie naszym kołem "buzki" postanowiłem przerwać to błędne koło ku przestrodze !!!