Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

III Bieszczadzki Puchar Głowatki - podsumowanie i wyniki

Aktualności | 2013-06-07 | Publikujący: Koło PZW Zagórz

W miniony weekend na Sanie w okolicy Zagórza odbyła się trzecia już edycja Bieszczadzkiego Pucharu Głowatki. Przedstawiamy dziś wyniki i krótkie podsumowanie.

Pogoda dopisała i choć także tym razem głowacica nie została złowiona, to jednak zgłoszono sporo ładnych pstrągów. Ciekawostką tych zawodów jest sposób klasyfikowania połowów: wedkarze zgłaszają tylko po jednej największej rybie z każdej tury a wygrywa największa ryba zawodów. Za każdy centymetr otrzymuje się 10 punktów, a premia za głowacicę wynosi 1000 pkt. Dzięki temu walka o dużą rybę trwa do końca i taktyka punktowania drobnicą nie ma tu zastosowania.  

Skrócone wyniki zawodów:

1. Antoni Dziok, którego największą rybą z dwóch tur okazał się pstrąg potokowy 47,4 cm;

2. Bogumił Pasztor, również z pstrągiem, 46,8 cm.

3. Tomasz Bańczak, pstrąg 46 cm. 

(pełna klasyfikacja w załączniku)

W zawodach wzięło udział 30 wędkarzy z których 19 zgłosiło ryby, w większości potokowce choćzdarzały się i klenie. 

Po pierwszej turze zawodów odbyło się zarybianie Sanu głowacicą w ilości około 50 sztuk , po czym uczestnicy imprezy wysłuchali wykładu \"Regulacje rzek i ich wpływ na ichtiofaunę\" i oraz wzięli udział w ożywionej wymianie poglądów na tematy z ekologiczne i czysto wędkarskie.

Na uwagę zasługuje czynny udział w przygowaniu i wielka pomoc, jaką udzielily organizatorom (koło PZW Zagórz) władze samorządowe, na czele z Burmistrzem Zagórza, Ernestem Nowakiem (prywatnie zapalonym wędkarzem) oraz miejscowymi radnymi. Zawody zaszczycili swoją obnecnością także przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych a także prezes ZO PZW Krosno i komendant wojewódzki PSR woj. podkarpackiego. 

Oprócz przedstawiciela redakcji WMH (jako jednego ze sponsorów i patrona medialnego) na zawodach pojawili się także reporterzy z mediów o zasięgu regionalnym.

Artykuł udostępniony z  Wędkarstwo Moje Hobby 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

  • S Maćko Data dodania: 5 lat temu Oceń: 5 + / -

    OK dzięki Jacku - poprawione.

  • jacek_k Data dodania: 5 lat temu Oceń: 7 + / -

    Małe sprostowanie. Głowatek wpuszczonych było + 50. 5 worków w każdym ok. + 10 głowatek. Jeszcze jedna prośba ważne!!!! Nie mylcie głowacicy z pstrągiem. Darek z Lublina dzięki temu że starował i wpuszczał po 1 turze głowatki uratował co najmniej 1 w drugi dzień. Wędkarz łowiący w niedziele w rejonie zarybień z zachwytem chciał zabrać pstrąga 35 cm, a to była........ Darek dzięki.

  • cerata Data dodania: 5 lat temu Oceń: 5 + / -

    Koledzy zostaje mi tylko Wam pogratulować.Wasze koło powinno być wzorem dla innych kół w naszym regionie. Każdy tylko narzeka, i stwarza problemy,a u Was widzę działa wszystko normalnie,po prostu Wam zazdroszczę,może w przyszłym roku się do Was zapiszę. Oby dalej to wszystko szło w tym kierunku,życzę Wam tego serdecznie.