Aktualności | 2015-06-29 | Publikujący: Koło PZW Zagórz

Głowacica zwana popularnie głowatką (z łac. Hucho hucho) w Polsce regularnie jest łowiona jedynie w trzech rzekach: Dunajcu, Popradzie i Sanie. Często bywa nazywana łososiem wód słodkowodnych. Na krajowych łowiskach poławiane były osobniki o dł. ok. 1,4 m i wadze ponad 20 kg! Ta słodkowodna ryba z rodziny łososiowatych (z łac. Salmonidae) może odegrać bardzo ważną rolę w rozwoju lokalnej branży turystycznej pod warunkiem zachowania nieskażonego środowiska naturalnego i ochrony bioróżnorodności łowisk. Wyszczególnione tu zagadnienia omawiano ...... więcej

V Bieszczadzki Puchar Głowatki. Przedłużone zapisy do 22.06.2015 !!!

Aktualności | 2015-06-17 | Publikujący: Koło PZW Zagórz

PROGRAM IMPREZY:27 czerwiec 2015 (sobota)godz. 04.30 – 05.30 - Ośrodek Sportu i Rekreacji „ZAKUCIE”• odprawa techniczna dla zawodników zawodów wędkarskich• rozlokowanie zawodników na łowiskachgodz. 05.30 - 10.30 – I tura zawodówgodz. 10.30 - 11.30 – Powrót do bazy zawodów Ośrodek Sportu i Rekreacji „ZAKUCIE”godz. 11.30 - Posiłek, ogłoszenie wyników I tury zawodówgodz. 14.00 - obiad (Hotel nad Osławą w Zagórzu, ul. Piłsudskiego 27)godz.15.00 - spotkanie informacyjne pt. ...... więcej

XV spławikowe Zawody z okazji Dnia Dziecka - Sanok "Sosenki

Aktualności | 2015-06-15 | Publikujący: Koło PZW Zagórz

W dniu 30 maja nad stawem w Sosenkach - Sanok zostały rozegrane coroczne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.W zawodach wystartowało 24 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa - 19 dzieci i gimnazjum – 5. Spośród 19 wędkarzy młodszej grupy zwyciężyłaAleksandra Krzywda, która zdobył 817 pkt, 45ryb). II miejsce zajął Oliwier Jaroszczakuzyskując 674pkt. (42 ryby), aIIIGłowacki Łukasz– 552pkt. (21 ryb). Zajęte miejsce Nazwisko i imię zawodnika NR.startowy Ilość ryb PKT Szkoła 1 Krzywda ...... więcej

XVIII zawody „O Puchar Burmistrza Miasta Sanoka” – wyniki

Aktualności | 2015-05-27 | Publikujący: Koło PZW Sanok Nr 3

W niedzielę 24 maja 2015r. po raz 18-sty zostały rozegrane spławikowe zawody wędkarskie „O Puchar Burmistrza Miasta Sanoka". W zawodach uczestniczyło jedenaście drużyn z zakładów pracy oraz instytucji znajdujących się na terenie Sanoka. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Koła PZW Nr 3 w Sanoku w składzie Andrzej Cielemęcki, Fic Waldemar oraz Naumowicz Piotr. Drugie miejsce przypadło drużynie Koła PZW z Zagórza w składzie Zuzański Tomasz, Sowa Andrzej i Mołaczan Pawe. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Koła PZW Nr 1 w Sanoku w składzie ...... więcej